Barcelona śladami Gaudiego | atak terrorystyczny w Sagradzie Familii

3:23 PM


W końcu zawitałam w magicznej Barcelonie, którą już od dawna chciałam zwiedzić! To miasto wywarło na mnie ogromne wrażenie. To miejsce tętni życiem, a co za tym idzie sztuką na której skupię się w dzisiejszej notce. Jeden dzień poświęcony był Gaudiemu i jego architekturze. Najpierw odwiedziłyśmy Sagradę Familię, potem Casa Batllo, a na końcu Park Guell. Jak możecie się domyślić nic nam się nie stało, ale o tym już za chwilę.


Sagrada Familia


Sagrada Familia to z pewnością znak rozpoznawczy Barcelony jak i samego Gaudiego, jest to Świątynia Pokutna Świętej Rodziny. Zostanie ukończona dopiero w 2026 roku- dokładnie 100 lat po śmierci artysty. Zawsze podziwiałam ją na zdjęciach, nie miałam jednak pojęcia że zrobi na mnie takie wrażenie- to jest nie do opisania. Fasadę zdobią bogato zdobione rzeźby Świętej Rodziny, każdy detal jest niesamowity. Wewnątrz znajduje się wiszący ołtarz, a ściany zdobią witraże. To miejsce zdecydowanie warto zobaczyć. Gdy tylko ujrzałam tę bazylikę- odjęło mi mowę i to dosłownie, do tej pory nie jestem w stanie tego opisać. Sztuka jest dla mnie bardzo ważna, a Sagrada Familia to zdecydowanie najwspanialsze dzieło sztuki jakie miałam okazję zobaczyć.

Cieszę się jednak, że kupiłyśmy bilety na godzinę 12. Wieczorm okazało się, że w okolicach Sagrady Familii stoi podejrzana ciężarówka, w której mogą znajdować się ładunki wybuchowe. Cała bazylika została ewakuowana, nawet nie wyobrażam sobie tego co ci ludzie musięli przeżyć. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło i był to tylko fałszywy alarm. Gdy koleżanka dostała wiadomość czy nic się jej nie stało, zamarłam na chwilę, byłam w szoku. Od razu zadzwoniłam do rodziców i powiedziałam że nic mi nie jest, na szczęście tego dnia nie oglądali wiadomości.
Casa Batllo


Właściciel tej kamienicy zlecił przebudowę tego budynku Gaudiemu. Zaprojektował on także meble i żyrandole. Dach przypomina smoka, a płytki pokrywające ściany rybie łuski. Filary balkonów przypominają kości i fragmenty czaszki. Budynek ten został nazwany "Domem z kości". Wnętrze domu wygląda niesamowicie, magicznie.
Park Guell


Jest to ogromny park z elementami architektury Gaudiego. Znajduje się tam słynna jaszczurka oraz przepiękna ławka, na której wszyscy chcą usiąść i zrobić sobie zdjęcie. A wszystko zdobione jest mozaiką. Widoki są niesamowite. Egzotyczna przyroda idealnie współgra z magicznym światem Antoniego Gaudiego.
Casa Mila


Niestety nie udało nam się odwiedzić Casa Mila'y, tak budynek wygląda z zewnątrz.

You Might Also Like

11 komentarze

 1. Piękne miejsce, to straszne, że w dzisiejszych czasach nigdzie nie możemy czuć się bezpiecznie :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo piękne miejsce.
  Nigdy nie byłam w Barcelonie.
  Może kiedyś...
  Pozdrawiam :) Megly (megly.pl)

  OdpowiedzUsuń
 3. To samo pomyślałam, już nie można spokojnie podróżować :(. Piękne miejsca.
  http://modoemi.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. piekne miejsce, jestem zakochana w hiszpanii i wielu innych miejscach, moze bedzie mi kiedys dane je zwiedzic :) i tak jak pisze moja przedmowczyni, szkoda ze teraz juz nigdzie nie mozna czuc sie bezpiecznie... pozdrawiam i zycze wielu tak owocnych wypraw z pieknymi zdjeciami :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Beautiful pictures like you!! Amazing place .
  https://clickbystyle.blogspot.in/

  OdpowiedzUsuń
 6. Sagrada wywarła na mnie ogromne wrażenie, ale nie mogę przeboleć, że nie udało mi się zobaczyć tych słynnych ławek Gaudiego :/
  Pozdrawiam
  tukociel.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Pięknie tam. Zdjęcia robią wrażenie. Też miałam chęć do Barcelony lecieć, ale ostatecznie wybrałam Maltę.

  OdpowiedzUsuń
 8. Kocham takie wycieczki! Cudne fotki. ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Great photos and amazing place! kisses

  OdpowiedzUsuń
 10. wyprawa do Barcelony jest ciągle moim niespełnionym marzeniem. w tym roku znów lecimy do Hiszpanii, ale znów nam się nie uda tam dotrzeć, nad czym szalenie ubolewam, bo chciałabym wreszcie zobaczyć te cudne rzeczy z Twoich zdjęć na własne oczy. :)
  pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń

Like me on Facebook