Malarze zwiedzają Warszawę

8:31 PM

Dzisiaj znowu przygotowałam dla Was notkę o sztuce. Kilka tygodni temu z moim rokiem byliśmy na wycieczce po warszawskich galeriach sztuki. Znalazłam tam wiele malarskich inspiracji, moje ulubione prace zostały uwiecznione na zdjęciach. Muszę przyznać, że największe wrażenie zrobiło na mnie malarstwo Ediego Hili prezentowane w Muzeum nad Wisłą. To niesamowite w jaki sposób można wykorzystać podmalówkę. W Zachęcie najbardziej podobała mi się wystawa "Przyszłość będzie inna", z której też kupiłam torbę. Uwielbiam inspirować się starymi fotografiami i filmami. Mimo, że nie żyłam w tych czasach to mam do nich sentyment. Mają w sobie coś niezwykłego i tajemniczego. Wystawa "Wszystko widzę jako sztukę" skierowana była do dzieci. Dla najmłodszych przygotowane były zabawy i labirynty a nawet ziemniaczane poduszki -kartofelki, pyry! Wystawa ta zrobiła na mnie wrażenie, w  bardzo pozytywny sposób zachęcała dzieci do sztuki.

Jak często zaglądacie do galerii sztuki?
"Dzikość serca, portret i autoportret" | Zachęta

"Wszystko widzę jako sztukę" | Zachęta
"Przyszłość będzie inna" | ZachętaEdi Hila | Muzeum nad Wisłą

You Might Also Like

9 komentarze

 1. Świetne zdjęcia!
  Pozdrawiam cieplutko
  Mój Blog

  OdpowiedzUsuń
 2. przyznaję się szczerze, że na wystawy zbyt często nie chodzę, zwykle wtedy wolę iść obejrzeć czy zwiedzić jakiś budynek czy też po prostu jakieś widoki. ;) ale zdjęcia cudne. <3
  pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wstyd się przyznać, ale ani razu nie byłam na żadnych wystawach, ale kiedyś na pewno to zmienię. Piękne malunki i cudownie pewnie w takim miejscu przebywać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe prace, najbardziej moją uwagę przykuł obraz przedstawiający chłopca z flagą na czole, oraz wystawa ,,Przyszłość będzie inna''. Labirynt dla dzieci wygląda super ;). Miałam się wybrać kiedyś z koleżanką do galerii, dzięki za przypomnienie ;). Świetne zdjęcia.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ładne, prowokujące zdjęcia. Zapraszam do Muzeum Narodowego w Poznaniu!
  Pozdrawiam serdecznie i zapraszam na mój najnowszy blog modowy!

  OdpowiedzUsuń
 6. Ostatnio szukając inspiracji, zaglądam coraz częściej na wirtualne wernisaże, choć to nie to samo co przyjrzeć się czemuś z bliska. Ciekawie przedstawiłaś tę galerię.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Like me on Facebook